Sürgülü Cam Balkon

Sürgülü Cam Balkon Birçok alanda kullanılan sürgülü cam balkon sistemleri, kullanım kolaylığı sağladıkları için en çok tercih edilen cam çeşitlerindendir. […]

Katlanır Cam Balkon

Katlanır Cam Balkon Katlanır cam balkon çeşitleri, camların katlanmak suretiyle ayrı bir yere toplanabilmesini sağlayan oldukça kullanışlı sistemlerdir. Katlanır cam […]

Isıcamlı Cam Balkon

Isıcamlı Cam Balkon İnsanların evlerini genişleten ve konforlu bir ortamın oluşmasını sağlayan ve son zamanlarda pek çok insan tarafından tercih […]

Cam Balkon

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile modern yapılarda ve dairelerde cam balkon sistemleri oldukça sık kullanılmaya başlandı. Dekorasyon ve mimari sektöründe yaygın olarak kullanılan cam balkon sistemleri, görsel olarak şık durmasının yanı sıra, kullandığı alanlarda yer tasarrufu da sağlamaktadır. Cam balkon sistemleri, özel malzemelerden üretilen rayların içerisine yerleşen camların, balkon köşelerine doğru katlanarak açılmasından oluşmaktadır.

Cam balkon sistemlerinde kullanılan ray sistemleri, genellikle dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle alüminyum profillerden imal edilmektedir. Cam balkon sistemlerinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerin içinde kullanımı en çok tercih edilen sürgülü cam balkon, ısıcamlı cam balkon ve katlanır cam balkon sistemleridir.

Cam Balkon Sistemleri Kaç Çeşittir?

Cam balkon sistemleri içinde sürgülü cam balkon sistemleri en çok tercih edilen seçeneklerden biri olmaktadır. İşyerleri, evler ve büyük inşaat projelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Sürgülü cam balkon sistemlerinin bir diğer adı da, sürme cam balkon sistemleridir. Sürgülü cam balon sistemlerinde standart olarak 5 ayrı ray sistemi bulunmaktadır. Bu ray sistemleri üzerinden sürülerek, farklı yönlere doğru açılan camlar bulunmaktadır.

Sürgülü cam balkon çeşitleri, diğer cam balkon sistemlerine göre daha fazla yerden tasarruf sağlamaktadır. En çok tercih edilen cam balkon sistemlerinden olan sürgülü cam balkon çeşitleri olumsuz dış etkenlerden yani yağmur, kar, rüzgâr ve toz gibi benzeri durumlara karşı tatbik edildiği alanlarda güçlü bir paravan oluşturmaktadır. Toz, yağmur, kar ya da rüzgârın mekan içerisine girmesini önlemektedir.

Sürgülü cam sistemleri güvenlik açısından da, özel güvenlik kilitleri sayesinde oldukça emin olan sistemlerdir. Hırsızlıklara karşı diğer cam sistemlerine göre daha iyi koruma sağlama olanakları bulunmaktadır. Sürgülü cam balkon sistemleri zaman içerisinde oluşacak eskimelere ve yıpranmalara karşı, imalatında kullanılan üstün nitelikli malzemeler sayesinde oldukça dayanaklı olmaktadır.

Sürgülü cam sistemleri dar alanlarda büyük bir yer tasarrufu sağladığı için, genellikle dar alana sahip alanlarda uygulanmaktadır. Ofislerin bölme sistemlerinde, dar balkonlarda, küçük kafeteryalarda, küçük dükkânlarda ve işyerlerinde kullanımı daha çok tercih edilmektedir.

Kullanımı en çok tercih edilen cam balkon sistemlerinden bir diğeri de, katlanır cam balkon sistemleri olmaktadır. Balkonların temellerine dayanarak oluşturulan katlanır cam balkon sistemleri, aynı zamanda tatbik edildiği alanlarda yerde, diğer klasik balkon sistemlerine göre daha geniş bir kullanım alanı sağlamaktadır. Küçük balkonlarda uygulanması durumunda, geniş bir kullanım alanı oluşturmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemleri görsel olarak şık durmasının yanı sıra, modern görüntüsü ile de uygulandığı alanlarda huzur ve ferahlık duyulmasını sağlamaktadır. Cam balkon sistemlerinden olan ısıcamlı cam balkon çeşitleri ise hem görsel açıdan, hem de işlevi açısından diğerlerine göre daha farklı bir duruş sergilemektedir.

Uygulandığı balkonlarda büyük bir ferahlık sağlayarak, balkonu adeta evin bir odası haline dönüştürmektedir. Isıcamlı balkon sistemleri için kullanılan camlara, imalatları sırasında ısıcam yalıtımı da yapılmakta olup, böylelikle tatbik edildiği alanlarda rahatlıkla yaz ve kış olmak üzere kullanım kolaylığı sağlanmaktadır. Isı yalıtımına sahip olan ısıcamlı balkon sistemleri, yaz ve kış aylarında balkonun sıcaklığını ideal derecede tutmaktadır. Kurulduğu balkonların dört mevsim kullanılmasına imkân tanımaktadır.

Cam Balkon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Özellikle şehir hayatında balkonlar temiz hava alabilmeyi sağlayan, önemli yaşam alanlarından biri olmaktadırlar.  Cam balkon sistemleri uygulanmış balkonların görsel olarak göze güzel hitap etmesinin yanı sıra, birçok avantajı da bulunmaktadır. Balkonların cam balkon sistemleri ile kapatılması, balkonları kullanım açısından daha işlevli hale getirmektedir.

Cam balkon sistemleri ile kaplanmış olan balkonlar, sadece bahar ve yaz aylarında değil, kış aylarında da balkonların kullanmasını sağlamaktadır. Kış aylarında oluşan olumsuz hava koşullarını engellemektedir. Üstelik kış aylarında balkonların iç cephelerini yağmurdan, kardan ve rüzgârlardan koruyup, balkonların duvarlarını bu olumsuz etkilerden korumaktadır.

Cam balkon çeşitleri tatbik edilen alanlar, aynı zamanda çiçeklerin ve yeşil bitkilerin yetişmesi için de çok güzel bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır. Adeta bir sera vazifesi gören cam balkon sistemleri, kış aylarında dahi çiçekleri ve yeşil bitkileri koruma olanağı vermektedir.

Cam balkon sistemleri, kış aylarında da güneşten tam anlamıyla yararlanmaya imkân tanımaktadır. Cam balkon sistemleri evlerde ve çalışma yerlerinde ekstradan bir yaşam alanı daha elde edilmesini sağlamaktadırlar. Özellikle küçük evler ve işyerleri için avantajlı olmaktadır. Cam balkon sistemleri tıpkı evin bir odası gibi kullanılıp, eşyalarla döşenebilmektedir.

Cam balkon sistemleri evlerinde çocuğu ve evcil hayvanı bulunanlar içinde güvenli bir alanın oluşmasını sağlamaktadırlar. Küçük çocukları, balkonların tehlikelerinden kapalı bir alan oldukları için korumaktadır.  Yine aynı şekilde evcil hayvanlar içinde cam balkon sistemleri daha güvenli bir alan olmaktadır.

Cam balkon sistemlerinin en büyük avantajlarından bir diğeri de, evlerin ya da yapıların satış değerlerinin yükselmesini sağlamasıdır. Evlerin, işyerlerinin ya da benzer her türlü yapının satış değerlerini modern görünüşleri ve kullanım avantajları ile yükseltmektedir.

Cam balkon sistemleri kapalıyken bile kesintisiz bir manzara sağlamaktadırlar. Yerden tavana kadar olan yapılarıyla, açık hava manzaralarının kesintisiz elde edilmesine olanak vermektedirler. Cam balkon sistemleri, tatbik edilen alanlarda içerisinin dışarıdan gözükmesini de engellemektedir. Böylelikle perde dahi kullanmadan balkonları kullanabilmeyi sağlamaktadır.

Cam balkon sistemleri, açık olan balkonlara göre daha korunaklı olup, evleri, işyerlerini ya da kullanıldığı bütün alanları tozdan, kirden ve olumsuz hava şartlarından korumaktadır. Kış aylarında dahi balkona çamaşır asılmasına fırsat vermektedir.

Cam balkon çeşitleri aynı zamanda evlerde, işyerlerinde ve diğer yapılarda tampon bölge oluşturarak, soğuk havalarda iç mekânların ısı izolasyonlarına büyük katkı sağlamaktadırlar. Böylelikle enerjiden tasarruf edilmesini sağlayıp, ekonomik olarak daha hesaplı olmaktadırlar.