Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon çeşitleri, camların katlanmak suretiyle ayrı bir yere toplanabilmesini sağlayan oldukça kullanışlı sistemlerdir. Katlanır cam balkonlar sıcak havalarda camların bir yere toplanmasını, soğuk havalarda ise korunaklı bir yaşam alanı elde edilmesini sağlamaktadırlar. Modern ve şık görünümlerinin yanı sıra, tatbik edildiği alanlarda büyük yer tasarrufu da elde edilmektedir.

Katlanır cam balkon çeşitleri kullanımı en çok tercih edilen cam balkon sistemlerinden olup, ev balkonları, işyerleri, restoran ve cafelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri tasarımı nedeniyle kullanımı çok kolay olup, camların takma ve çıkarma işlemleri uygulanmadan katlanmasına imkân tanımaktadır.

Bu sistemdeki camlar, tasarımlarında üst taraftan askılı bir şekilde yer almakta olup, kalınlıkları en fazla 10 milimetre boyutunda olmaktadır. Katlanır cam balkon sistemlerinde ortada olan bir adet kapı yer almakta olup, bu kapı yardımı ile bütün camlar kolaylıkla kapanıp, açılabilmektedir.

Katlanır Cam Balkon Sistemlerinin Özellikleri Nelerdir?

Katlanır cam balkon sistemleri çerçeveli olup, kayar düzende olmaktadır. Tasarımları itibari ile sağa ve sola dönebilmektedirler. Katlanır cam balkon sistemlerinde kanatlar iç ve dışa doğru hareket kabiliyetine sahip olup, katlanabilmektedir. Aynı zamanda kanatlar isteğe bağlı olarak sağa, sola ya da her iki tarafa doğru hareket edebilmektedir.

Tasarımlarını oluşturan profil sisteminde, alüminyum fitiller yardımı ile camlar arasındaki boşluklar ortadan kaldırılmaktadır. Uygulandığı zeminlerde yerden kaynaklı hatalar giderildikten sonra tatbik edilmektedir.

Yerden tavana kadar uygulanan katlanır cam balkon çeşitleri, sızdırmazlık ve havalandırma özelliklerine sahiptir. Kanatlar arasında ki 3 ila 5 milimetre arasında olan boşluklar, isteğe bağlı olarak pvc fitiller ile ortadan kaldırılmaktadır.

Alt ve üst profiller iç ve dış taraftan olmak üzere fırça contalar ile donatılarak sızdırmazlık sağlanmaktadır. Alt ve üst taraflarda kullanılan bu contalar kanat profillerine sabitlenip, özel olarak tasarlanan havalandırma araçları ise profillere uygulanmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan bütün aksesuarlar, profillerin içerisine gizlenmiş olmaktadır. Aynı zamanda sistemlerde kullanılan bütün malzemeler paslanmazlık özelliğine sahip ve az bakım gerektiren malzemelerden oluşmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemlerinde içten kilitleme ve açma seçenekleri bulunmakta olup, döndürülerek açıp kitleme seçeneği de isteğe bağlı olarak yapılabilmektedir. Profil sistemlerinde kullanılan aksesuarlar farklı renklerde dizayn edilebilmektedir.

Katlanır cam balkon sistemleri bakımları çok kolay olup, uzun ömürlü dayanma sürelerine sahiptirler. Profil sisteminde ki kanatlar ikişer adet yatay olarak, yukardan hareket edebilen ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle çevrilmişlerdir. Bu tekerleklerin hareket eden sistemlerinde polyamid kaplı yüksek kaliteden oluşan rulmanlar bulunmaktadır. Rulmanlar çelik olup paslanmaz özelliktedirler.

Kanat profilleri ise sıcağa ve soğuğa dayanıklı olup, aşınma güçleri çok düşük olmaktadır. Kanat profillerinin maksimum yükseklikleri ise 3500 milimetre olmaktadır. Katlanır cam balkon çeşitlerinde camların kalınlığı en az 8 milimetre, en fazla 10 milimetre olacak şekilde ayarlanmaktadır.

Kullanılan camlar en teknolojilere göre üretilmiş olan güvenli ve temperli camlardır. Bu camlar profillere gizli vidalar ve özel yapıştırıcılar ile sabitlenmektedirler. Tamamen güvenli olacak şekilde yapılan bu montaj işlemleri, cam bölmelerin rahatlıkla yer değiştirmelerini sağlamaktadırlar.

Katlanır cam balkon sistemlerinde değişik renk seçimleri de yapmak mümkün olmaktadır. Beyaz, ahşap, eloksal ve pres gibi renk seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda dış profiller istenilen renklere boyanabilme özelliklerine de sahiptirler.

Katlanır Cam Balkon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Olumsuz çevre şartlarına karşı yüksek koruma sağlayan katlanır cam sistemleri, aynı zamanda görsel olarak da göze çok güzel hitap etmektedirler. Katlanır olma özelliklerinden dolayı tatbik edildiği alanlarda yerden büyük tasarruf sağlamaktadırlar. Aynı zamanda açıldıkları zaman iç mekanla, dış mekanın kesintisiz olarak birleşmelerine olanak tanımaktadır.

Katlanır cam balkon sistemlerinde kullanılan özel contalama sistemleri sayesinde, en üstün derecede ses, ısı, su ve hava izolasyonu ve kullanıldığı alanlarda konforlu bir rahatlık sağlamaktadırlar.

Sahip olduğu bu yalıtım özellikleri sayesinde, enerjiden büyük oranlarda tasarruf edilmesini sağlamaktadırlar. Katlanır cam balkon sistemleri tatbik edildiği alanlarda mağazalarda, evlerde, ofislerde, otellerde restoran ve cafelerde geniş, şık ve ferah alanların oluşmasına imkân tanımaktadırlar.

Katlanır cam balkon sistemlerinin dört mevsim boyunca kullanılabilmektedirler. Aynı zamanda tatbik edildiği alanlarda ikinci bir yaşam alanı oluşturmaktadırlar. Böylelikle katlanır cam balkon sistemli alanlar ek bir oda olarak kullanılıp, döşenebilmektedirler.

Katlanır cam balkon çeşitleri özellikle apartman sahipleri tarafından, evlerinin balkonunda tercih edilmektedirler. Dar alanlarda yer genişliği sağlayan bu sistemler aynı zamanda, normal balkonlara göre duvar cephelerini olumsuz hava koşullarından koruyarak, ömürlerini uzatmaktadırlar.

Sıcak havalarda tasarımının kolaylığından dolayı kolaylıkla açılabilmekte, soğuk havalarda ise yine tamamen kolaylıkla kapanabilmektedir. Katlanır cam balkon sistemlerinde temperlı camlar kullanıldığı için, herhangi bir zarar görme ya da kırılma durumlarında çok küçük parçalar halinde patlama yapmamaktadırlar. Bu açıdan son derece emniyetli olan bu camlar istenmeyen kazalara yol açmamaktadır.

Katlanır cam balkon sistemleri

Katlanır cam balkon sistemleri çok kuvvetli rüzgârlara ve aşırı sıcaklara karşı dayanıklı olmaktadırlar. Katlanır balkon sistemleri, aynı zamanda bahçeli evlerin bahçelerinde ve teraslı evlerde de en çok tercih edilen cam sistemlerdendir. Bahçeli evlerde kış bahçesi olarak uygulanmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemleri, aynı zamanda bir nevi sera vazifesi de gördüğü için çiçek ya da yeşil bitkilerin yetiştirilmesi için de müsait ortamlar oluşturmaktadır. Bu sistemle oluşturulan alanlar iç mekânların yalıtımında da fayda sağlayıp, ekonomik olarak tasarruf edilmesine katkıda bulunmaktadır.

Aynı zamanda katlanır cam balkon sistemleri, kaplandıkları alanların şık görünmesini sağlamalarının yanında, dış ortamlardan gelecek olan toz, kar ya da yağmur gibi olumsuzluklardan korumaktadırlar. Kış aylarda bile çamaşırların rahatlıkla kurumasını sağlamaktadırlar.